Strážci dobra

3. dubna 2012 v 17:11 | Vločka a Eliška♥ |  Poselství jednorožců


Míšina první knížka vyšla roku 2OO8 společně se svým pokračováním v nakladatelství Fragment. Je to žánr fantasy, sci-fi, horory a je to knížka pro mládež. Krásnou obálku ilustroval Petr Vyoral.

Knihu si můžeš koupit tady

oOo

Hlavní postavy: elfská princezna Aranis, Veragin, elf Eleas, jeho sestra Lavril, lidský princ Failen a kočkoroh Snížek - můj oblíbenec =D =*
oOo

Úryvek:
Kirklop vrazil Morinovi kopí přímo do prsou. Probodl ho skrz na skrz a Morin se zhroutil k zemi. Donit nad jejich hlavami hlasitě a bolestně zapískal a Veragin, plný vzteku, na kirklopa skočil z boku a jednou ranou mu mečem probodl hrdlo. Kirklop se zhroutil na zem jako obrovská brambora a ihned se kolem něj rozlila kaluž krve. Veragim rychle poklekl k Morinovi a snažil se rozpoznat, jak moc je jeho zranění vážné. Ale Morin ho zastavil.
"Je pozdě, hochu," řekl přidušeným hlasem a snažil se polapit co nejvíce vzduchu, jako by mu ho stále ubývalo.
"Ne, vy nesmíte zemřít! Měl jsem vás ochránit..." namítal Veragin.
"Ani mě neznáš, chlapče... Proč ti tolik záleží na tom, abych žil...? Můj příběh na tomto světě skončil... Odeberu se do věčného klidu... Za svou rodinou..." zasípal Morin, přičemž se tvářil naprosto smířeně se svým koncem.
"Ale vy musíte žít! Zasloužíte si žít! Jste-jste přece ještě mladý a..." Veragin zaťal pěst a vší silou jí praštil do země, aby si ulevil od všechno toho vzteku, který cítil.
"Všechno je to má vina! To já bych tu měl ležet místo vás! Nedokázal jsem vás ochránit..."
Morin si těžce odkašlal a tvářil se zmateně. Zdálo se, že Veraginovi ani trochu nerozumí a život z něj vyprchá každým okamžikem. Veragin se na něj utrápeně zadíval a pak si vyhrnul pravý rukáv košile. Nad předloktí měl malé tetování lva v černých plamenech. Morin na symbol pohlédl, vytřeštil oči a ztěžka zalapal po dechu. Pak svraštil čelo do úděsného pohledu plného strachu a bolesti.
"Odpusťte mi..." zašeptal Veragin a Morin naposledy vydechl.

oOo
Děj: První knížka Michaely Burdové popisuje elfský svět. Dobro bylo narušeno a skupina lidí a elfů musí najít posvátného jednorožce,který utekl z Etelwenu. Brána temnot je otevřena a temný čaroděj Valgar se osvobodil se svého spoutání!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi fanouškem Michaely Burdové?

Ano ♥
Ne ◄

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama